Клінічна база школи сучасної онкології

Школа сучасної онкології з кафедрою онкології (зав. кафедрою професор Олексій Ковальов) розташована на клінічній базі медичного центру Юліс.
Багатопрофільна клініка створювалася для проведення лікувально-діагностичних, наукових та освітніх медичних заходів у рамках безперервного післядипломного розвитку лікарів різних спеціальностей (цикли тематичного вдосконалення, майстер-класи, вебінари, конференції, конгреси). Протягом 2018-2022 років на базі клініки пройшли багато наукових онкологічних заходів Всеукраїнського значення.
Матеріально-технічна база центру дозволяє реалізувати всі завдання з післядипломної освіти лікарів

Медичний центр "Юліс"
місто Запоріжжя, вулиця Жаботинського 32
Діагностичне радіологічне відділення центру оснащене сучасними апаратами КТ, МРТ, УЗД, мамографія, кольпоскопія та гістероскопія. Співробітники кафедр радіології Запорізького медичного університету та Запорізької медичної академії післядипломної освіти проводять додипломне та післядипломне навчання студентів та лікарів із використанням сучасного медичного радіологічного обладнання.

Низькодозна КТ як метод скринінгу раку легені
Патологічне відділення центру
Патологічне відділення клініки проводить морфологічні та імуногістохімічні дослідження пухлин, включаючи рідку біопсію Liquid biopsy (визначення пухлинних клітин, що циркулюють) і найближчим часом буде здатне проводити молекулярні дослідження з використанням секвенування нового покоління (NSG). Тут виконують усі види біопсій візуальних форм раку та пухлин вісцеральних органів.
Можливості відділення дозволяють проводити післядипломну підготовку лікарів-патологів сучасним методам морфологічної та імуногістохімічної діагностики раку та неонкологічних захворювань.

Патологічне відділення центру, де виконуються сучасні морфологічні та імуногістохімічні дослідження
Циркулюючі пухлинні клітини у хворих на рак (методика А.А. Ковальова та Т.В. Грудинської)
У хірургічному відділенні проводяться різні мініінвазивні операції онкологічного профілю – радіочастотна термоабляція, фотодинамічна терапія, електропорація, хірургічні втручання на шкірі, прямій кишці, органах малого тазу, голови та шиї.

Радіочастотна термоабляція первинного та метастатичного раку печінки
Фотодинамічна терапія раку
слизової порожнини рота
Електрохімічний лізис пухлини
при плоскоклітинному раку шкіри
Унікальні методики протипухлинної терапії
На базі онкологічного центру з метою протипухлинної терапії вперше в Україні використовуються унікальні методики, які мають сертифікати ЄС – онкотермія та електрохіміотерапія (електропорація) при раках різних локалізацій (базальноклітинний та плоскоклітинний рак шкіри, меланома, пухлини голови, шиї підшлункової залози).
Електрохіміотерапія (електропорація) неоперабельного плоскоклітинного раку шкіри за допомогою методу TSEtm therapy шведської компанії ChemoTech

Електрохіміотерапія неоперабельного раку підшлункової залози

Портативний апарат компанії ChemoTech, який можна транспортувати в інші клініки та перша операція електрохіміотерапії в Україні, виконана у Запорізькому медичному центрі Юліс
У відділенні хіміотерапії крім цитостатичного лікування проводиться таргетна та імунотерапія, застосовуються елементи персоніфікованого лікування, включаючи методи модифікації (онкотермія, електропорація) та молекулярне профільування пухлини.

* на фото: Хіміотерапія під контролем гіпертермії (EHY-2000)

Інші напрямки

Медична клініка «Юліс» є оптимальним онкологічним центром для навчання
Крім терапії раку в клініці проводяться майстер-класи та цикли тематичного вдосконалення для лікарів усіх спеціальностей з питань профілактики, скринінгу, раннього виявлення пухлин різних локалізацій, а також з питань реабілітації хворих, які продовжують або завершили лікування.

У рамках програми знань про рак на базі клініки регулярно проводяться навчальні семінари для здорових людей та онкологічних пацієнтів про причини захворювання та методи його профілактики.

Медична клініка «Юліс» є оптимальним онкологічним центром для навчання професії молодих лікарів та підвищення кваліфікації фахівців із великим професійним стажем роботи.